تبلیغات
دانستنیها - خرس قطبی
دانستنیها
جمعه 1 آذر 1387

خرس قطبی

جمعه 1 آذر 1387

نوع مطلب :
نویسنده :بهروز تدین

خرس قطبی خرس بزرگی است که معمولاً در قطب شمال زندگی می کند.این خرس معمولاً به عنوان خرس سفید یا خرس شمالی نیز شناخته می‌شود.با توجه به گرم شدن زمین این موجودات در حال از بین رفتن هستند.

یک خرس قطبی

ادامه در ادامه مطلب

در قطب شمال خرس قطبی تقریبا دشمن طبیعی ندارد . اما اسکیموهای با هوش می توانند به آسانی این حیوان را شکار کنند . چگونگی صید این حیوان نیز بسیار جالب بوده و در واقع راز اسکیموهای شکارچی است . اسکیموها ابتدا یک فک را می کشند و سپس خون آن را به داخل یک سطل می ریزند و خنجری با دو لبه بسیار تیز را در میان خون قرار می دهند . با سرد شدن هوا ، خون فک منجمد شده و خنجر را در خود نگه می دارد و دقیقا همانند یک بستنی چوبی بزرگ به نظر می رسد . اسکیموها سپس این بستنی چوبی را روی زمین قرار می دهند .

 خرس قطبی یک ویژگی دارد . این حیوان خون را بسیار دوست دارد و گویی به آن اعتیاد دارد .مشام این حیوان بسیار تیز است و می تواند ازچند کیلومتری بوی خون را متوجه شود . حیوان زمانی که بوی خون را حس می کند بسرعت خود را به سطل خون رسانده و بستنی چوبی بزرگ و خوشمزه را می بلعد . زمانی که این عمل انجام می شود ، زبان خرس به دلیل سردی خون بی حس می شود . اما به هر صورت خرس از این غذای خوشمزه صرف نظر نمی کند .

 زمانی که مرکز بستنی چوبی را به داخل دهان فرو می برد ، خنجر زبان خرس را زخمی می کند و خون حیوان ریخته می شود . این خون خود خرس بوده و تازه و گرم است . با وجود آنکه زبان خرس بی حس شده است ، اما بینی اش کماکان تیز است و مزه خون تازه را می بوید . خرس هنوز سرگرم خوردن بستنی چوبی است و به همین سبب زخم زبان حیوان لحظه به لحظه عمیق تر می شود و خون زیادی از بدن خرس خارج می شود و به دنبال آن حیوان از پای درمی آید . در این زمان است که اسکیمو ها به نزدیک خرس رفته و به آسانی آن را شکار می کنند .

جستجوی سعادت برای انسان نیز کاری دشوار است و گاهی انسان نیز به اشتباه همانند همین خرس های قطبی عمل می کند . یک مجله آمریکایی نظرسنجی در میان برخی مدیر عاملان موسسات بزرگ انجام داد . یکی از سوالات این بود که اگر زندگی شما از نو آغاز شود دوست دارید چه چیزی را از دست ندهید ؟ بیشتر این افراد ابراز امیدواری کردند که در چنین صورتی خوشبختی خود را از دست ندهند .