تبلیغات
دانستنیها - کامپیوتر و اینترنت
دانستنیها

خلاصی از دست پوشه بی استفاده ویندوز:

برای این کار:
ابتدا از منوی
Search ، Start ویندوز را اجرا کنید.
سپس
All files and folders را انتخاب کرده و در بخش بعدی ، فلش کنار More advanced options را بزنید. اکنون تیک گزینه های زیر را بزنید: کامپیوتر و اینترنت
Search system folders
Search hidden files and folders
Search sub folders
حالا عبارت
sfcfiles را در فیلد ابتدایی وارد کرده و دکمه Search را بزنید.
پس از پایان جستجو ، تعدادی فایل
sfcfiles.dll یافت خواهد شد.
اکنون روی تک تک این فایل ها راست کلیک کرده و
Rename را انتخاب کنید (ترفندستان) و نام آن را به نام دلخواهی غیر از آن چه هست تغییر دهید. مثلأ sfcfiles2.dll.
در این زمان شما پیغام خطایی دریافت خواهید کرد مبنی بر این که این فایلها جزء فایلهای سیستم اند و از شما درخواست می کند که برای برگرداندن آنها به حالت اول
CD ویندوز را بگذارید ، دکمه Cancel را بزنید.
سپس سیستم را
Restart نمایید.
اکنون پس از راه اندازی مجدد سیستم به سادگی میتوانید با فشردن دکمه
Delete پوشه Xerox و همچنین Nwwia را پاک نمایید


ویلیام هنری گیتس سوم مشهور به بیل گیتس (Bill Gates) رئیس و موسس شرکت مایکروسافت. در حال حاضر مایکروسافت با بیش از چهل هزار کارمند در شصت کشور جهان و با درآمد خالص 25.3 میلیارد دلار در پایان سال مالی 2001 یکی از موفقترین شرکتهای ایالات متحده امریکا و یکی از راهبران صنعت کامپیوتر بوده است.
بیل گیتس در 28 اکتبر سال 1955 در یک خانواده متوسط در شهر سیاتل امریکا متولد شد.پدر بیل , ویلیام هنری گیتس دوم وکیل دادگستری و یکی از سرشنایان شهر سیاتل است و مادر او آموزگار مدرسه و یکی از اعضا هیئت مدیره United Way International بود که در امور خیره نیز فعالیت داشت. بیل گیتس در این خانواده و در کنار دو خواهر خود رشد کرد.گیتس در کودکی بیشتر وقت خود را در کنار مادربزرگ خود گذراند و از او تاثیر بسیار گرفت. او از همان دوران کودکی خود روحیه رقابت طلبی خود را نشان داد و سعی می کرد تا در هر زمینه ای از دوستان خود پیش باشد.
گیتس تحصیلات ابتدای خود را در مدرسه عمومی Lakeside پشت سر گذاشت و در آنجا بود که با کامپیوتر آشنا شد.در آغاز یکی سالهای تحصیلی مسئولان مدرسه Lakeside تصمیم گرفتند با کمک خانواده دانش آموزان, یک ترمینال کامپیوتر اجاره کنند و در اختیار دانش آموزان قرار بدهند. در این هنگام بیل گیتس با کامپیوتر آشنا شد و به سرعت در استفاده از آن مهارت کسب کرد و در سیزده سالگی اولین نرم فزار خود را که یک بازی ساده بود نوشت. گیتس به همراه دوست خود پل آلن (Paul Allen ) که دو سال از گیتس بزرگتر بود و در زمینه سخت افزار کامپیوتر هم مهارت داشت , بیشتر وقت خود را به برنامه نویسی در اطاق کامپیوتر Lakeside میگذراند.
گیتس در سال 1973 وارد دانشگاه هاروارد شد و در آنجا با استیو بالمر (Steve Ballmer) که در حال حاضر رئیس قسمت اداری مایکروسافت است آشنا شد. گیتس زمانی که در هاروارد بود یک نسخه از زبان BASIC را برای کامپیوتر MITS Altair طراحی کرد.
بیل گیتس در سال 1975 به همراه دوست دوران کودکی خود پل آلن شرکت کوچکی بنام Microsoft با شعار "در هر خانه یک کامپیوتر" ایجاد کرد.مایکروسافت انواع زبانهای برنامه سازی را برای کامپیوترهای مختلف تولید میکرد. در آن زمان مایکروسافت فقط 40 کارمند داشت که شبانه روز بشدت کار میکردند و کل فروش آن فقط 2.4 میلیون دلار در سال بود.
در سال 1980 شرکت IBM برای اینکه از بازار کامپیوترهای شخصی عقب نماند تصمیم گرفت تا کامپیوتر خود را که PC نام گرفت و کامپیوترهای امروزی نیز مبتنی بر آن هستند , بسازد و وارد بازار کند. IBM تصمیم گرفت تا کار نرم افزار آن را به عهده شرکت دیگری بگذارد. این بود که شاهین خوشبختی بر دوش مایکروسافت نشست و IBM قراردی با شرکت کوچک مایکروسافت بست تا نرم افزارهای سازگار با کامپیوترهای شخصی IBM تولید کند.کامپیوتر های جدید IBM از پردازنده های 16 بیتی 8088 شرکت اینتل استفاده میکرد. بنابراین مایکروسافت برای فروش زبانهای برنامه سازی خود به یک سیستم عامل 16 بیتی نیاز داشت.در آن زمان شخصی بنام تیم پاترسون در کارگاه خانه خود یک کامپیوتر 16 بیتی کوچک ساخته بود و برای آن یک سیستم عامل ساده 16 بیتی نوشت که نام DOS 86 را برای آن انتخاب کرده بود. بیل گیتس کلیه حقوق سیستم عامل DOS 86 را با قیمت 75 هزار دلار بدست آورد. بیل گیتس و پل آلن سیستم DOS 86 را متناسب با کامپیوتر های شخصی IBM تغییر دادند و امکانات بیشتری را به آن افزودن و از آن یک سیستم عامل قوی 16 بیتی ساختند. مایکروسافت این سیستم عامل را MS-DOS نامید. MS-DOS برروی کامپیوترهای شخصی IBM جای گرفتند و IBM درصدی از فروش کامپیوترهای PC خود را برای استفاده از MS-DOS به مایکروسافت می پرداخت. و رفته رفته امپراتوری آقای بیل گیتس بر روی MS-DOS بنیان نهاده شد. بعدها مایکروسافت با تولید سیستم عامل گرافیکی Windows و محصولات موفق دیگر گامهای بزرگتری بسوی موفقیت برداشت.طبق آخرین آمار بیش از 95 درصد از دارندگان کامپیوترهای شخصی در سراسر جهان از محصولات مختلف مایکروسافت استفاده میکنند.
درحال حاضر بیل گیتس با بیش از 50 میلیارد دلار, ثروتمندترین مرد دنیا شناخته شده است.او این مقام را چندین سال است که حفظ کرده. یکی از دلایل موفقیت مایکروسافت به گفته خود گیتس استخدام افراد با هوش در این شرکت است.گیتس زمانی که فقط 19 سال داشت مایکروسافت را مدیریت میکرد.او بقدری کار میکرد که حتی گاهی چند روز محل کار خود را ترک نمی کرد و به همراه کارمندان خود بسختی برروی پروژه های مختلف و سفارش مشتریان کار میکرد.
گیتس در سال 1994 با ملیندا فرنج گیتس ازدواج کرد که حاصل آن یک دختر (متولد سال 1996) و یک پسر (متولد سال 1999) بوده است.بیل گیتس راه مادر خود را ادامه داد و بهمراه همسر خود چندین موسسه خیره در سراسر دنیا تاسیس کرد.هم اکنون بیل گیتس همراه همسر و فرزندان خود در شهر سیاتل ساکن است.


طی ماه گذشته میلادی، تروژان‌ها و آگهی افزارها با تشكیل بیش از نیمی از كل بدافزارهای فعال، شایع‌ترین و مهمترین تهدید علیه امنیت رایانه‌ها معرفی شدند.
به گزارش بخش خبر شبكه فن آوری اطلاعات ایران، از ایرنا، panda securityبا انتشار گزارشی در خصوص وضعیت جهانی امنیت اطلاعات، شایع‌ترین بدافزارهای فعال در ماه گذشته میلادی را در اغلب كشورهای جهان و از جمله جمهوری اسلامی ایران معرفی كرد.
بر اساس این گزارش تروژان مشهور Downloader.MDWبا ایجاد  ۱۳درصد از كل آلودگی‌های رایانه‌ای در كشور عنوان مهمترین و شایع‌ترین كد مخرب رایانه‌ای در ایران را به خود اختصاص داده است. کامپیوتر و اینترنت
این تروژان كه در چند ماه اخیر مهمترین بدافزار ردیابی شده در سراسر جهان نیز بوده است عمدتا حتی علی رغم وجود نرم افزارهای امنیتی قادر است تبادل اطلاعاتی كاربر را از طریق اشغال بیش از حد پهنای باند با اختلال مواجه نموده و به شكل محسوسی از سرعت عملكرد سیستم بكاهد.
این تروژان با استفاده از فن‌آوری‌های پیشرفته خود را از دید بسیاری از برنامه‌های امنیتی مخفی نگاه می‌دارد و بهترین عامل انتشار آن، عدم ترمیم حفره‌های امنیتی موجود در سیستم‌های عامل و برنامه‌های كاربری است.
علاوه بر این عامل مهم دیگر در پراكندگی سریع Downloader.MDWضعیف شدن قدرت برنامه‌های حفاظتی توسط تاثیر سایر ویروس‌ها و بدافزارهای نفوذی در سیستم‌های رایانه‌ای می‌باشد.
تروژان QHost.FPنرم افزار مخرب دیگری است كه با ایجاد ده درصد از كل تهدیدهای امنیتی علیه كاربران ایرانی اینترنت، در رتبه دوم شایع‌ترین بدافزارهای ماه اكتبر قرار گرفته است.
این كد خطرناك كه در واقع گونه جدیدی از خانواده تروژان‌های QHost است حاصل یك تغییر جزیی در فایل سیستمی Hostsویندوز می‌باشد كه برای تبدیل آدرس‌های IPبه عناوین مرتبط آنها، قبل از سرویس‌های مهمی مانند WINSیا DNSتوسط سیستم عامل بررسی می‌شود.
عدم دسترسی كاربر به بسیاری از پایگاه‌ها و صفحات وب و نیز اختلال در فعالیت‌های امنیتی سیستم از مهمترین آثار تخریبی QHost.FPمحسوب می‌شود.

 نصب کنید البته با آپدیت  Mcafee برای مقابله با این تروجان آنتی ویروس مکافی